Нострифікація документів

Нострифікація
Дуже часто освіта, яку Ви отримали за кордоном, є основною проблемою в питанні влаштування на роботу або вступі до ВНЗ України для продовження навчання. Основною причиною цього є невідповідність документів про освіту прийнятим осударственного стандартам. Для приведення у відповідність до існуючих вимог до освітніх документів необхідно провести процедуру визнання еквівалентності документів освіти – Нострифікацію.
Нострифікація – це процедура отримання законної сили документів про освіту, виданих зарубіжними ВУЗами.
Процедуру нострифікації освітніх документів у Україні виробляє Міністерство освіти, науки, молоді та спорту. Зрештою, після проведення процедури нострифікації, Ви отримаєте документ-довідку, яка підтверджує рівнозначність іноземної освіти державним освітнім стандартам України.

Етапи процедури нострифікації:

 • Підготовка необхідних документів
 • Надання пакета документів у Міністерство освіти, науки, молоді та спорту
 • Проведення експертного аналізу
 • Підготовка висновку

Видача необхідного документа, що містить прийняте рішення про еквівалентність отриманої освіти діючим державним стандартам.

 

Перелік документів, потрібних для проходження процедури нострифікації:

 • Письмову заяву про проходження процедури нострифікації.
 • Нотаріально завірена довіреність оформлена на представників нашої компанії.
 • Оригінальні зразки документів про освіту, легалізовані шляхом проставленняапостилю або відповідно до законодавства країни, що видала документ.
 • Завірені у нотаріуса переклади оригінальних документів та їх нотаріальні копії.
 • Копії наявних документів про попередню освіту.
 • Ксерокопія або відсканований варіант документа, що підтверджує особу власника документа про освіту.
 • Заява на доступ до особистої інформації.
 • Бажано (при можливості) наявність архівної виписки (а також її нотаріальної копії) з навчального закладу, в якому був отриманий документ про освіту.
 • Копія запрошення на навчання у ВНЗ України (у разі наявності такого).

Після вивчення наданого пакету документів Міністерство освіти може визнати рівнозначність документа про освіту (повному або частковому) або відмовити у визнанні. При відмову у визнанні сума оплати не повертається

Вартість послуг з нострифікації

Послуга Строк здійснення Вартість
1 Стандартна нострифікація 80 робочих діб 2 000грн.
2 Прискорена нострифікація 40 робочих діб 3 000 грн.
2 Прискорена нострифікація* 20 робочих діб 3 000 грн.
3 Термінова нострифікація* 5 робочих діб 3 900грн.

*можлива не для всіх країн

Бюро перекладів “Ютіа Консалт” надасть Вам всю необхідну допомогу в питаннях нострифікації. Ми не тільки візьмемо на себе обов’язок з підготовки повного пакету документів для пред’явлення в Міністерство освіти (заява, оформлена довіреність, нотаріально завірені переклади документів, проставлення апостиля та ін.), а й гарантуємо отримання юридично грамотного підсумкового документа про еквівалентність.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ: У разі невідповідності навчального плану Україна навчальним планом країни в якій Ви здобували освіту – знадобиться переатестація за переліком предметів, які вкаже Міністерство освіти України. Пошук ВНЗ та всі переговори з ВУЗом і проходження переатестації Клієнту необхідно вести самостійно в обласному центрі проживання.